Skocz do zawartości

Witaj na xSTEAM.pl - Forum o Grach!


To miejsce w którym jednoczymy ludzi ze wspólną pasją do gier poprzez internet. Tu znajdziesz najnowsze nowiny o bestsellerowych grach z całego świata.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez xSTEAM.pl

Zaloguj się lub Zarejestruj się

Zdjęcie

Counter Strike 1.6 | Co To?

counter strike 16 co to

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Admin

Admin
 • Grupa:
  Właściciel
 • Postów:
  385
  • Czas Online: 19d 7h 10m 3s
  WSPOMNIJ


  Counter Strike 1.6
   
   
  Counter-Strike (skrót CS, poprzednio Half-Life: Counter-Strike) – gra komputerowa z gatunku first-person shooter, stworzona przez Minha "Gooseman" Le'a i Jessa "Cliffe" Cliffe'a 19 czerwca 1999[3] i będąca modyfikacją („modem”) gry Half-Life. Początkowo Counter-Strike wymagał do działania Half-Life'a, jednak wraz z upływem czasu stworzono kolejne jego wersje, które przekształciły się w samodzielne produkcje, jedynie korzystające z silnika oryginalnej gry.
   
  Rozgrywka w Counter-Strike'u opiera się na walce antyterrorystów z terrorystami, w której jedna ze stron musi bronić bombsite'u (miejsce, gdzie podkłada się bombę) lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników. Gra została stworzona z myślą o grze w sieci, a dopiero z czasem, gdy jej popularność wzrosła, zostały opublikowane dodatki imitujące graczy (tzw. boty) umożliwiające grę w CS-a bez udziału żywych przeciwników.
   
  Gra dostała wsparcie od Valve Software, dzięki czemu jest ciągle uaktualniania i została włączona do projektu Steam. Counter-Strike dość szybko zyskał ogromną popularność i stał się platformą turniejową na imprezach e-sportowych.
   
  Rozgrywka
   
   
  Counter-Strike jest grą sieciową, opartą o wspólne działanie drużyny, a nie pojedynczego gracza. Pierwotnie gra zaskakiwała graczy sposobem prowadzenia rozgrywki. Oprócz wspomnianej powyżej wymaganej gry zespołowej, doszły realistyczne reakcje graczy na strzały (często wystarczy wystrzelić jedną kulę, aby unieszkodliwić przeciwnika(w żargonie graczy headshot lub w skrócie HS)), jak również powolne prowadzenie rozgrywki (gracz albo idzie bardzo powoli/skrada się, albo biegnie i jego kroki są słyszane przez przeciwnika), czy zbyt długie pozostawanie w jednym punkcie na danej mapie bez podejmowania ruchu (oczekiwanie na okazje z ukrycia) nazwane "camping" (pol. kampowanie). Gracz grający w ten sposób nazywany jest "kamperem".
   
  Gracz może się wcielić w antyterrorystę (w skrócie: CT, antyk) lub terrorystę (w skrócie: Terro, TT, T). W skład antyterrorystów wchodzą najsławniejsze jednostki specjalne świata: Seal Team 6 (obecnie Navy SEALs), GSG9, SAS i GIGN. Jako terrorysta można grać wymyślonymi formacjami: Phoenix Connexion, L337 Crew, Arctic Avengers, lub Guerilla Warfare.
   
  Wersja 1.6 gry została wydana 12 września 2003 roku wraz z premierą platformy dystrybucji cyfrowej Steam. Wszystkie kolejne aktualizacje i poprawki są dostarczone poprzez ten system, bez żadnych konkretnych numerów nowej wersji. Nazwa lub skrót "1.6" jest często używany w celu odróżnienia go od kontynuacji gry: Counter-Strike: Source i Counter-Strike: Global Offensive.
   
   
  Zasady gry
   
   
  Standardowo każdy gracz rozpoczyna grę w punkcie startowym z pistoletem (USP u antyterrorystów, Glock 18 u terrorystów), dwoma magazynkami w zapasie, nożem oraz kwotą 800$. Za każdą udaną misję drużyna otrzymuje punkty oraz pieniądze. W momencie startu następnych rund można za nie kupić broń palną, kamizelki kuloodporne, granaty, magazynki i inne potrzebne do wykonania misji przedmioty. Pieniądze otrzymuje się również za wyeliminowanie przeciwnika, ale można je również stracić za zabicie zakładnika lub osobę z własnej drużyny (jeżeli włączony jest tzw. friendly fire (FF) – przyjacielski ogień).
   
  Cele drużyn są zawsze sprzeczne ze sobą – jeżeli celem terrorystów jest wysadzić jakiś obiekt, antyterroryści mają nie dopuścić do tego, oraz odwrotnie – jeżeli antyterroryści mają uwolnić zakładników, terroryści mają im to uniemożliwić.
   
  Drużyna, która zdoła osiągnąć swój cel w danej rundzie, albo zabije wszystkich przeciwników z drugiej grupy, wygrywa rundę.
   
  Każda runda jest dodatkowo ograniczona przez czas. Po upływie tego czasu przegrywa ta drużyna, która nie wykonała zadania. W przypadku CT jest to nieuwolnienie wszystkich zakładników a w przypadku Terrorystów (T) nieustawienie bomby na specjalnym do tego miejscu BS (bombsite). Jednak czas do wybuchu bomby nie jest liczony do czasu na rundę i gdy bomba zostanie podłożona czas rundy znika i jeżeli CT nie rozbroją bomby to TT wygrają.
   
  Oszustwa w grze
   
   
  Do Counter-Strike'a stworzono wiele programów, zwanych z angielskiego cheatami, które pozwalają na oszustwa w grze. Można je podzielić na kilka grup:
   
  Aimbot – program bądź skrypt ustawiający celownik gracza automatycznie na wcześniej ustawiony hitbox (punkt na ciele przeciwnika)
  ESP – rozbudowana wersja wallhacka, oprócz widzenia przez tekstury, gracz dostaje m.in. informacje o ilości życia i broni jaką ma przeciwnik
  No recoil – niweluje odrzut, który towarzyszy strzelaniu z poszczególnych broni.
  No smoke, no flash – odpowiednio wyłącza skutki działania granatu dymnego i granatu błyskowego
  Speedhack – pozwala przemieszczać się z dużą szybkością po mapie, bardzo często związany z używaniem mocniejszego ataku nożem
  Wallhack – dzięki niemu gracz może widzieć przez wszystkie tekstury mapy.
  No Spread – niweluje rozrzut, czyli wszystkie kule lecą tam, gdzie znajduje się środek celownika nawet przy prowadzeniu ognia ciągłego tzw. full-auto; bardzo często wykorzystywany wraz z aimem
  Multihack – wiele cheatów, które zawarte są w jednym.
  BunnyHopHack - Pozwala na szybsze przemieszczanie się po mapie, poprzez dobre skoki.
  Gracze potocznie nazywają oszukiwanie hackowaniem, haxowaniem, cheatowaniem, a na gracza, korzystającego z niedozwolonego oprogramowania mówią hax, czit, cheater. Również niektóre cheaty posiadają swoje zwyczajowe nazwy. AimBot to aim, WallHack – wh, a SpeedHack gracze nazywają sh. Aby przeciwdziałać oszustwom w grze, wydawca gry i sami gracze zaczęli tworzyć programy mające zapobiec nieuczciwym praktykom.
   
   

  Źródło: https://pl.wikipedia.../Counter-Strike

   

  • 0


  Żeby dodać komentarz, zobaczyć poprawny link do danej strony, musisz zalogować się lub założyć konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze


  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: counter, strike, 16, co, to

  Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych